Procházíte kategorii: Sport a tělovýchova

Svitavská středoškolská liga

Středa 19.11.2014

Ve středu 19. listopadu se konalo 2. kolo SSL. Turnaje ve florbale se zúčastnilo celkem 7 družstev (3 dívčí a 4 chlapecká).
Děvčata OA bojovala statečně. Brankářka Zdeňka Dostálová vychytala všechny střely, bohužel střelecky se prosadila jen Anna Pucholtová, která vstřelila jednu branku. Celkově skončila děvčata na druhém místě za družstvem gymnázia a před SZŠ.
Družstvo chlapců bojovalo s velkým nasazením. Oporou týmu byli Ondřej Pakosta a Pavel Vajrauch. Porazili jsme týmy SZŠ a SOU, ale bohužel proti týmu gymnázia se nám již tolik nedařilo. Celkově skončili chlapci druzí. Ondřej se stal nejlepším střelcem turnaje se 7 góly.
Děkuji všem hráčům a hráčkám za bojovnost a reprezentaci školy.
 
Mgr. Pavla Koudelková 

Turnaj o Pohár 17. listopadu

Úterý 18.1.2014

Ve 46. ročníku o Pohár 17. listopadu v basketbalu chlapců, který tradičně pořádá Gymnáziu Svitavy a který proběhl 18. listopadu 2014, obsadil náš tým 2. místo (vítězství obhájili basketbalisté z gymnázia a třetí místo obsadili chlapci z SOU ). Jde o jeden z nejstarších turnajů v regionu.

Mgr. Pavla Koudelková

 

Pohár Josefa Masopusta

Středa 15.10.2014

Ve středu 15.10.2014 se naši studenti zúčastnili okresního kola  Poháru J. Masopusta v kopané. V prvním utkání jsme se střetli s výběrem ze Středního odborného učiliště Svitavy a po vyrovnaném utkání 0:0 se střílely penalty. Penaltový rozstřel jsme bohužel prohráli 4:5. Druhý zápas jsme sehráli proti Gymnáziu Jevíčko. Dva góly vstřelil Michal Nováček, ale nakonec jsme podlehli 2:6. Obsadili jsme tedy celkově 3. místo. První místo si vybojovali chlapci ze SOU Svitavy výhrou nad Jevíčkem.

 

Bowling a squash pro školy v červnu

Chlapci OA vyhráli Svitavskou středoškolskou ligu

Pátek 04.04.2014
Ve středu 02.04.2014 se uskutečnilo čtvrté kolo Svitavské středoškolské ligy, tentokrát ve futsalu. V kategorii chlapců i dívek byla přihlášena tři družstva a zástupci OA si nevedli vůbec špatně.
Děvčata své zápasy vyhrála a zaslouženě obsadila 1. místo. Anna Pucholtová z 1.A vstřelila všechny čtyři branky a stala se tak nejlepší střelkyní turnaje. Chlapci porazili vysoko družstvo gymnázia, ale na chlapce z SOU už nestačili. Obsadili tak 2. místo.
Celkově se tak vítězi Svitavské středoškolské ligy pro rok 2013/2014 v kategorii chlapců stávají žáci OA, děvčatům patří krásné 2. místo.
Mgr. Pavla Koudelková

Lyžařský výcvik 1. ročníku – akce plná sportu a zábavy

Úterý 25.03.2014
2. března odjely třídy 1.A a 1.B na lyžařský výcvik do Deštného v Orlických horách. Všichni účastníci se sešli uškoly, naložili svá zavazadla do autobusu a mohlo se jet. Přijeli jsme na místo a ubytovali se v pěkném penzionu Satelit.

Okresní basketbaloví přeborníci jsou ze svitavské OA

Pondělí 24.03.2014
Ve čtvrtek 20.03.2014 se družstvo chlapců obchodní akademie zúčastnilo okresního kola Středoškolských her v basketbalu, které se konalo v Moravské Třebové. V turnaji podali naši chlapci velice kvalitní výkon a s přehledem zvítězili nad družstvy z moravskotřebovského gymnázia a VSŠ a VOŠ Moravská Třebová. Nejlepšími hráči OA byli Jan Nečas a Michal Nováček, přičemž Honza byl také nejúspěšnějším střelcem.
Krajské finále se uskuteční 15.04.2014 v Chrudimi.
 
Mgr. Pavla Koudelková

„Sportovní třída“ a „tradiční třída“ – informace pro uchazeče o studium

Pátek 10.01.2014
Podrobnější informace o sportovní třídě s rozšířenou výukou tělesné výchovy i tradiční třídě, které se budou otevírat na Obchodní akademii ve Svitavách ve školním roce 2014/2015 naleznete na odkazu:

Sportovní a tradiční třída 

Naši basketbalisté slaví vítězství v SSL

Čtvrtek 06.02.2014
Ve středu 05.02.2014 se konalo 3.kolo Svitavské středoškolské ligy, tentokrát v košíkové.

Martin Doubek závodil v Las Vegas

Pátek 31.01.2014
article thumbnailMotokárista z litomyšlského Orion Racing Teamu a žák Obchodní akademie ve Svitavách Martin Doubek si závěr vydařené sezony zpestřil exotickým „výletem". Ke svému poslednímu letošnímu závodu se vydal za „velkou louži", konkrétně do atraktivního prostředí luxusních hotelů a casin, do ráje nočního života v americké Nevadě, tedy do Las Vegas.