Chorvatsko 2013

Úterý 17.09.2013
Prázdniny se začínaly chýlit ke konci a většina studentů z naší školy se začínala chystat na první školní týden. Na rozdíl od nás, studentů druhého ročníku. Pro nás byl totiž pořádán sportovně turistický kurz v Chorvatsku. Náplní našich posledních dní doma tedy bylo zabalit si vše potřebné a odjet směr krásné počasí a moře.


Odjížděli jsme v pátek 30. srpna ve večerních hodinách od školy v doprovodu paní uč. Hejdukové, Pelíškové, Strnišťové, Koudelkové a Sauerové. Po rozloučení s rodiči a posledním  zamávání z okénka našeho dálkového autobusu už nás čekala dlouhá cesta. Naštěstí jsme jeli v noci, takže jsme si hezky prospali a ráno čerství dorazili do Biogradu na Moru. Plní očekávání jsme vyrazili na pláž už chvíli po příjezdu. Tím začal náš kurz plný zážitků. Náplní našich dní v malém slunném městečku bylo opalování, koupání se v průzračném moři, potápění se pro mušle, nakupování a spousta dalších aktivit. Také jsme sportovali. Na plážovém hřišti si přišli na své hráči volleyballu a někteří z nás si šli ráno zaběhat.
Každý večer jsme se šli také projít na promenádu na pobřeží, která je známá svým nočním životem. Je zde mnoho stánků s drobnými dárky pro turisty, spousta občerstvení a dokonce i různé atrakce.
Vyrazili jsme také na dva výlety. Ve středu někteří z nás nastoupili na loďku a pluli na ostrov Vrgada. „Po "cestě" kormidelník shodil kotvu a my jsme mohli skákat z lodi. Asi za 10 minut jsme pluli dál. Netrvalo to dlouho a všichni jsme spatřili delfína, který poskakoval nad vodou, myslím, že pro všechny to byl velký zážitek. Na ostrově Vrgada už na nás čekali s přichystaným obědem a to rybou, masem, zelím a vekou. Všechno bylo parádní.  Pluli jsme ještě o kousek dál, kde jsme se měli vykoupat na písečné pláži, ale ani po značném úsilí všech jsme žádnou písečnou pláž nenašli, tak jsme se vykoupali v  zálivu s kamenitým pobřežím. Asi po 2 hodinách jsme pluli zpět do Biogradu kde na nás už čekala večeře.“
Druhý výlet byl do Zadaru, kam jsme jeli všichni na zpáteční cestě. Prošli jsme se trajektovým přístavem, ve kterém nás nadchly obří kotvící trajekty, ale i historickou částí města. Ochutnali jsme nádherně zdobené zmrzliny všech možných příchutí a vydali se na zpáteční jízdu autobusem domů. 
Pokud můžu za všechny zúčastněné hodnotit, myslím si, že se vše vydařilo až na drobné detaily, jako třeba večeře které nebyly moc oblíbené, nebo drobné úrazy. Přijeli jsme odpočatí, se spoustou dárečků, fotek a hlavně přeplnění zážitky.
Tamara Tothová a Denisa Borbélyová 2. A